W związku z rozpoczęciem budowy parkingu przy ul. Dworcowej w Trzebini informujemy, że od poniedziałku, 14 czerwca, na placu obowiązywać będzie zakaz wjazdu i postoju.

dworzec pkpGmina już wiele lat temu zadbała o to, by kierowcy mieli gdzie parkowac. Teraz z myślą o nich zleciła budowę nowego parkingu

Teren budowy zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Prosimy kierowców, by do czasu zakończenia inwestycji, tj. do dnia 28.10.2021 r., parkowali pojazdy na pobliskich parkingach oraz miejscach do tego wyznaczonych. Równocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności. Nie ma jednak możliwości przebudowy parkingu bez konieczności wprowadzenia czasowego zakazu wjazdu i postoju.

Po zakończeniu prac kierowcy zyskają wygodne, bezpieczne, a przede wszystkim darmowe miejsca postojowe przy dworcu kolejowym w Trzebini. W ramach realizacji inwestycji powstanie 98 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Zadanie obejmuje też wykonanie odwodnienia, montaż oświetlenia, nasadzenie zieleni.

W przetargu na budowę parkingu przy dworcu kolejowym wystartowało aż dwanaście firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec z Wygiełzowa. Podjęło się zadania za kwotę blisko 747 tys. zł.

Parking będzie gotowy już za kilka miesięcy. Na jego budowę gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości aż pół miliona złotych!

baner poziomy w sprawie przebudowy parkingu