Zachęcamy do lektury wrześniowego wydania Biuletynu Gminnego „Z serca Trzebini”. Bezpłatne egzemplarze gazety można otrzymać m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini i jej filiach, urzędzie miasta, domach kultury, basenie Aqua Planet, czy wielu lokalnych sklepach.

5. wydanie biuletynu
W najnowszym 5. numerze biuletynu przeczytacie m.in. o zakończeniu modernizacji dworca kolejowego w Trzebini, otwarciu przez Fagron zakładu farmaceutycznego na strefie aktywności gospodarczej przy autostradzie A4, budowie nowych miejsc postojowych przy ul. Ochronkowej, planach utworzenia ścieżki dla rowerzystów i pieszych przy ul. Krakowskiej w Pile Kościeleckiej, zadaniach realizowanych w Płokach, a także inwestycjach i remontach, wykonanych w budynkach oświatowych.

W gazecie są rozmowy z ciekawymi ludźmi. Polecamy szczególnie wywiad ze Zbigniewem Paterakiem, który mówi o życiu aktora w małym mieście i pracy na planie filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Warto też przeczytać rozmowę z Martą Sikorą, dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini, która mówi wprost, że czasy, gdy biblioteka kojarzona była wyłącznie z wypożyczaniem książek, bezpowrotnie minęły. Czym jeszcze zajmuje się placówka? Sięgnijcie po nasz biuletyn.

Tradycyjnie znajdziecie tam także prezentację filii bibliotecznej, recenzję, jest też informacja o imprezach organizowanych w gminie w najbliższych tygodniach.

5._numer_Biuletynu_Gminnego_Z_serca_Trzebini.pdf