Kilkuset mieszkańców zebrało się 11 listopada na Rynku w Trzebini, by wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości na Rynku

Obchody 11 Listopada na Rynku w Trzebini

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Następnie uroczystości przeniosły się na trzebiński Rynek. Zagrała Miejska Orkiestra Dęta, odbył się apel poległych, uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli ślubowanie i zaprezentowali zebranym pokaz musztry paradnej.

Przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, policji, straży, służby więziennej, a także Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Trzebińskich Bohaterów Wojen, Bitew i Walk na Różnych Frontach oraz Ofiar Represji Systemów Totalitarnych.

- Dzięki ogromnemu bohaterstwu, po 123 latach niebytu Polski na mapach, staliśmy się suwerennym krajem. Od 103 lat cieszymy się niepodległością. Ale historia już nieraz pokazała, że to, co było nam dane, możemy stracić. Dlatego trzeba pielęgnować, co wywalczyliśmy. Wierzę w mądrość i uczciwość naszych mieszkańców – mówił burmistrz Jarosław Okoczuk.