Dodatkowe miejsca postojowe, w tym jedno dla busa wożącego m.in. uczniów, powstają w rejonie Szkoły Podstawowej nr 8 na osiedlu Widokowym w Trzebini.

Miejsca postojowe na osiedlu Widokowym

Inwestycja jest w trakcie realizacji 

W roku szkolnym, szczególnie w godzinach porannych, przed budynkiem samorządowej „ósemki” panuje komunikacyjny chaos. Jedni rodzice przywożą dzieci na lekcje, inni próbują wyjechać spod budynku szkoły i nie mogą nawrócić. Część szuka miejsca, by przystanąć. Nie brakuje też osób, które – mimo zakazu – parkują wzdłuż drogi, blokując przejazd innym.

Od kilku lat toczyła się dyskusja, jak udrożnić ruch w tym rejonie. Z uwagi na brak miejsca nie ma możliwości budowy obwodnicy szkoły, ani też placu, gdzie samochody mogłyby bezpiecznie nawracać. Stąd pomysł budowy dodatkowych miejsc postojowych naprzeciwko bloku nr 13, w tym jednego dla busa wożącego dzieci na przykład na basen.

- Będą mogli z nich korzystać zarówno nasi mieszkańcy, jak i osoby przyjeżdżające do szkoły – mówi radny Piotr Szybalski, który mieszka na osiedlu Widokowym i od lat zabiegał o rozwiązanie problemu z brakiem parkingu przy szkole.

Budowa miejsc postojowych już się rozpoczęła. Zadanie ma być zrealizowane do 10 grudnia tego roku. Na zlecenie gminy prace wykonuje wyłoniona w przetargu Firma Budowlana Q-Bud Janusz Kułach z Balina. Inwestycja kosztuje przeszło 205 tys. zł.