W przyszłym roku przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini powstanie droga pożarowa, umożliwiająca dojazd pojazdów ochrony przeciwpożarowej do budynku, a także 10 miejsc postojowych oraz chodnik. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na realizację tego zadania.

3 sp4

Przy szkole powstaną droga pożarowa oraz dodatkowo miejsca postojowe i chodnik

Sprawa budowy drogi pożarowej toczy się od wielu lat. Gdy budowano szkołę, nikt nie myślał o tym, że zmienią się przepisy przeciwpożarowe i taka inwestycja stanie się konieczna. Przy „czwórce” jest też problem z parkowaniem, bo miejsc postojowych brakuje.

Jarosław Okoczuk, zaraz po objęciu stanowiska burmistrza Trzebini, zajął się tematem. Zlecił opracowanie projektu i zaczął szukać pieniędzy. Między innymi to zadanie zgłosił do Rządowego Funduszu Polski Ład. Udało się. Na realizację inwestycji gmina otrzymała blisko pół miliona złotych.

Urząd właśnie ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Na zgłaszanie ofert jest czas do 17 stycznia 2022 roku. Zakres zadania obejmuje budowę drogi pożarowej o długości około 136 m wraz z przebudową zjazdu publicznego, budowę miejsc postojowych, w tym jednego dla osób niepełnosprawnych, a także chodnika do budynku szkoły oraz przebudowę istniejącej sieci elektroenergetycznej oświetlenia.