W przyszłym roku Trzebinia będzie świętować 100-lecie piłki nożnej w gminie. Przygotowania do uroczystych obchodów już się rozpoczęły.

zebranie

W organizację wydarzenia włączyli się urzędnicy, radni, działacze sportowi i przedstawiciele klubów

Wydawać by się mogło, że rok to całkiem sporo na organizację wydarzenia. Jednak, jak podkreśla Mirosław Cholewa, zastępca burmistrza Trzebini, który stanął na czele zespołu zajmującego się organizacją obchodów, czasu wcale nie jest dużo. Bo plany są ambitne. Z okazji 100-lecia piłkarstwa na Ziemi Trzebińskiej wydana zostanie specjalna chronografia, opisująca pokrótce historie klubów piłkarskich w gminie, osoby zaangażowane w ich rozwój, podsumowująca dokonania sportowców. Będzie też wystawa związana z tą dyscypliną sportu, turnieje piłkarskie i uroczysta akademia, podczas której uhonorowane zostaną osoby, związane z piłką nożną w gminie.

W organizację wydarzenia, poza pracownikami Urzędu Miasta w Trzebini, włączyli się także radni oraz przedstawiciele klubów piłkarskich w gminie.

- Nic o was bez was. To Wy tworzycie piłkę nożną w gminie, stąd apel o Wasz czynny udział w przygotowaniach – mówi radny Mariusz Brzózka, zwracając się do przedstawicieli klubów sportowych.

By opracować chronografię potrzebne są zdjęcia, opis ważnych w życiu klubów wydarzeń. Zbiera je Lesław Głuch, członek zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie, który wspólnie z dr Jolantą Piskorz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini, opracuje dane.

zebranie1