Dobiegła końca akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę”, do której włączyła się Gmina Trzebinia. Wielkie sprzątanie zorganizowano w kilku trzebińskich miejscowościach.

podziękowania za udział w akcji copy

Agnieszka Malczyk z Urzędu Miasta w Trzebini dziękuje za udział w akacji Magdalenie Pagacz z Piły Kościeleckiej

Śmieci zbierano w Pile Kościeleckiej, na osiedlu Siersza w Trzebini, osiedlu Salwator, w Myślachowicach, Psarach, Lgocie, Płokach, Młoszowej, Bolęcinie. Do akcji włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy – strażacy z miejscowych jednostek OSP, członkowie rad sołeckich i osiedlowych, mieszkańcy.

- W ostatnich latach Piła Kościelecka staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób decyduje się na budowę domu właśnie w naszej miejscowości. Mieszkańcy są chętni do współpracy, potrzebują tylko impulsu. Jestem osobą, która lubi się angażować i działać. Gdy powiedziałam, że jest okazja wyjść w teren i posprzątać okolicę, wiele osób do mnie dołączyło, za co dziękuję – mówi Magdalena Pagacz z Piły Kościeleckiej. W poniedziałek odebrała z rąk Agnieszki Malczyk, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miasta w Trzebini, podziękowanie za udział w akcji, podpisane przez Józefa Gawrona, wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Marcina Guzika, dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Organizatorami akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę” był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych: w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski. Włączyło się do niej ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, w tym Gmina Trzebinia, która zapewniła rękawice oraz worki na śmieci.