Zakończyła się budowa drogi pożarowej, dodatkowych miejsc postojowych i chodników przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini. 

inwestycja przy sp4

Na realizację inwestycji Gmina pozyskała dofinansowanie z Polskiego Ładu

O konieczności budowy miejsc postojowych i bezpiecznej drogi dojazdowej przy budynku samorządowej „czwórki” mówiło się przez lata. I niestety na rozmowach się kończyło. Jarosław Okoczuk, zaraz po objęciu stanowiska burmistrza, zajął się tematem. Zlecił opracowanie projektu i zaczął szukać pieniędzy. Zadanie zgłosił do Rządowego Funduszu Polski Ład. Opłaciło się. Na realizację inwestycji pozyskano blisko pół miliona złotych. Ostatecznie po przetargu okazało się, że aż tyle pieniędzy nie potrzeba. Nowa droga pożarowa, miejsca postojowe i chodniki kosztowały niespełna 400 tys. zł. Na zlecenie gminy prace wykonała Firma Budowlana Brukman z Krzeszowic. Inwestycja jest na etapie zgłoszenia do nadzoru budowlanego.

- Wykonawca miał zakończyć prace przed pierwszym dzwonkiem i dotrzymał terminu. Cieszę się, że po tylu latach rozmów, wreszcie udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie. Szkoła Podstawowa nr 4 na osiedlu Górka to kolejna placówka, w którą inwestujemy w tej kadencji. Każda inwestycja, każdy remont w budynek szkolny, służą poprawie warunków nauki – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

 

odbi  r drogi po  arowej i parking  w odbi  r inwestycji odbi  r przy sp4 odbi  r przy szkole w G  rce
odbi  r zadania