Trwa montaż urządzeń przeznaczonych do uprawiania aktywności fizycznej w dyscyplinie OCR nad trzebińskim Balatonem. Wkrótce staną tam dwa tory przeszkód – jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych. To pierwsza tego typu, darmowa inwestycja w regionie.

tor nad balatonem1

Montaż konstrukcji rozpoczął się w czwartek 3 listopada

Na zlecenie gminy zadanie wykonuje wyłoniona w przetargu spółka Toroz z Gdańska. Konstrukcja przeznaczana będzie dla osób, przygotowujących się do startu w różnego rodzaju biegach z przeszkodami, np. w Runmageddonie, Spartan Race, Survival Race, Barbarian Race czy zawodach ninja. Ale nie tylko. Będzie tak zbudowana, by mogły z niej bezpiecznie skorzystać całe rodziny, w tym dzieci i młodzież.

tor

Tor przeszkód stanie nad Balatonem jeszcze w tym tygodniu

Inwestycja kosztuje 138 000 zł. Jest to jedno z trzech zadań, realizowanych dzięki nagrodzie, jaką otrzymała Gmina za uzyskanie najwyższego przyrostu zaszczepionych przeciwko COVID-19 w powiecie chrzanowskim. Na ten cel przyznano Trzebini okrągły milion złotych. Poza budową toru przeszkód, z puli sfinansowana zostanie grota śnieżna na krytej pływalni Aqua Planet oraz tężnia solankowa na osiedlu Siersza, której budowa już się zakończyła.