O realizację tej inwestycji mieszkańcy osiedla Trzebionka zabiegali od lat. I doczekali się. Budowa nowego, wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 dobiega końca.boisko na trzebionce1

Robotnicy układają nawierzchnię poliuretanową na płycie boiska

- Gotowa jest betonowa podbudowa pod nawierzchnią sportową, aktualnie układamy nawierzchnię poliuretanową. W poniedziałek rozpoczynamy montaż urządzeń – piłkochwytów, bramek do piłki ręcznej, zestawów stojaków do koszykówki wraz z tablicami i obręczami, koszy na śmieci. Ułożymy także dojścia z kostki brukowej – mówi wykonawca inwestycji Przemysław Gruda z firmy GRUMIX z Preczowa, która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Nowe boisko, choć jeszcze nie ukończone, cieszy okolicznych mieszkańców. Radna Katarzyna Majewska mówi wprost, że realizacja tego zadania to zwieńczenie wieloletnich starań zarówno jej, osób, które pełniły funkcję radnego w poprzednich kadencjach, członków rady osiedlowej, nauczycieli, rodziców uczniów.

- Cieszymy się, że współpraca z burmistrzem Okoczukiem zaowocowała powstaniem miejsca, gdzie wreszcie będzie można prowadzić zajęcia sportowe – podkreśla.

Nowe boisko to koszt 615 787 zł. Aż 250 000 zł dofinansowania na ten Gmina pozyskała z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS”.  To kolejny taki sukces. W poprzednich latach, dzięki staraniom burmistrza Jarosława Okoczuka, udało się zdobyć pieniądze na remont boiska na osiedlu Widokowym, wymianę nawierzchni na kompleksie sportowym przy szkole w Sierszy, czy modernizację boiska na osiedlu Krze.

boisko przy sp3

Nowe boisko przy SP nr 3