To był wyjątkowy dzień dla nas, Polaków. 104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, nasz kraj odzyskał suwerenność. Na pamiątkę tych dni obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W piątkowe przedpołudnie na rynek w Trzebini przyszło kilkuset mieszkańców, by wspólnie świętować.ślubowanie1

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini

Zagrała Miejska Orkiestra Dęta, odbył się apel poległych, uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli ślubowanie i zaprezentowali pokaz musztry paradnej, a także pokaz samoobrony, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Złożono także kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Trzebińskich Bohaterów Wojen, Bitew i Walk na Różnych Frontach oraz Ofiar Represji Systemów Totalitarnych.

„W tym wyjątkowym dla nas wszystkich dniu cieszmy się niepodległością i pamiętajmy o tym, co w przeciągu tych ponad stu lat wspólnie udało nam się zbudować. Jest tu dziś z nami wielu młodych ludzi, między innymi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, prowadzonego przez zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie Proobronno-Oświatowe KADET, którzy właśnie złożyli uroczyste ślubowanie. Dzieci i młodzież są naszą przyszłością. Róbmy wszystko, by zawsze cieszyli się wolnością, by nikt nigdy im jej nie ograniczał, by sami nigdy nie musieli walczyć o niepodległość kraju. Świętując bądźmy dumni z naszego kraju i z naszej małej Ojczyzny, jaką jest Trzebinia!” – w imieniu burmistrza Jarosława Okoczuka podczas uroczystych obchodów na Rynku głos zabrał jego zastępca Mirosław Cholewa.