Piszemy tam o sprawach, które Was dotyczą. W najnowszym wydaniu przeczytacie m.in. o planowanych w tym roku inwestycjach i remontach w gminie, zakończonej budowie bloku w Gaju, czy przyczynach uciążliwego zapachu, jaki dawał się we znaki mieszkańcom Trzebini.

biuletyn

O tegorocznym budżecie gminy rozmawiamy z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem. Pytamy m.in. o zasadność wydatkowania pieniędzy na zagospodarowanie działki u zbiegu ulic Krakowskiej i Ochronkowej w centrum miasta czy budowę wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi w Młoszowej.

W biuletynie piszemy też o powiadomieniu do prokuratury w sprawie powstających w gminie zapadlisk. Władze miasta chcą, by ta ustaliła podmioty odpowiedzialne za zaistniałą sytuację. Są też informacje o Karcie Seniora, możliwości zakupu węgla po preferencyjnej cenie, nowych zasadach odbioru odpadów komunalnych, czy możliwości rezerwacji nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

W gazecie nie zabrakło też fotorelacji z uroczystości Złotych i Diamentowych Godów, jakie ostatnio świętowano.

Jest też nasz subiektywny ranking wydarzeń, którymi żyła Gmina w 2022 roku. Zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer „z Serca Trzebini” można otrzymać m.in. w urzędzie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini i jej filiach, domach kultury oraz dziesiątkach lokalnych sklepów.

Biuletyn_Gminny_z_Serca_Trzebini_styczeń_2023.pdf