Mamy to! Gmina Trzebinia skutecznie pozyskała kolejne dofinansowanie. Tym razem otrzymała pieniądze na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem przy Szkole Podstawowej w Lgocie.

podpisanie umowy1

Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini i Roman Wcisło, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie

Gminie przyznano na ten cel 127 260 zł. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. We wtorek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał w Krakowie umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia.

Zadanie zakłada budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej i dodatkowo ogrodzenia. Nowy obiekt sportowy we wsi powstanie jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Sołectwo zyska wreszcie nowy obiekt sportowy, którego tak bardzo brakowało.

Dodajmy, że boisko w Lgocie będzie kolejnym, jakie powstanie w tej kadencji burmistrza Jarosława Okoczuka. W poprzednich latach pozyskano dofinansowanie na remont boiska na osiedlu Widokowym w Trzebini, wymianę nawierzchni na kompleksie sportowym przy szkole w Sierszy, modernizację boiska na osiedlu Krze, a także budowę nowego, pełnowymiarowego boiska do gry ze sztuczną nawierzchnią w centrum miasta, które uroczyście oddano do użytku w grudniu 2022 roku.

podpisana umowa

Umowa na dofinansowanie inwestycji w Lgocie została podpisana