Po paru latach przerwy spowodowanej pandemią powracają Dni Trzebini. Trzydniowe święto miasta planowane jest w ostatni weekend czerwca.

ExMaanam

Zespół exMaanam z nową wokalistką Agnieszką Bieńkowską. źródło: oficjalna strona zespołu

Program tegorocznych Dni Miasta będzie przede wszystkim różnorodny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowano ofertę dla fanów muzyki filmowej, rockowej i disco polo.

Impreza rozpocznie się w piątek 23 czerwca. Na placu przy ul. Ochronkowej usłyszymy popularne utwory filmowe, skomponowane przez Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. To on jest autorem m.in. muzyki do seriali Czterdziestolatek czy Alternatywy 4. Na scenie wystąpią artyści Opery Krakowskiej. Projket "Muzyczna podróż w Małopolsce" zrealizowany zostanie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Dla gości Trzebińskie Centrum Kultury przygotuje około 800 miejsc siedzących. Będzie też możliwość przyniesienia własnego krzesła.

W sobotę na scenie królować będzie disco polo. Usłyszymy Monikę Chwajoł, dawniej gwiazdę programu "Królowe życia", dziś wokalistkę disco polo. Ponadto formacje Joker i Quest. Zanim jednak popularne zespoły tego gatunku zaczną grać, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć występy dzieci i młodzieży ze szkól, przedszkoli, domów kultury.

Dodatkowo w sobotę zahaczy o Trzebinię Rajd Polski Historyczny. To impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski. Jego formułą jest jazda na regularność – tak jak w dawnych latach wygrywa nie najszybszy, a ten, kto pokona trasę z prędkością najbardziej zbliżoną do zadanej przez organizatora, co na krętych małopolskich drogach nie jest zadaniem łatwym.

W niedzielę usłyszymy grający indie rocka zespół Lorein. Gwiazdą wieczoru będzie exMaanam. Formację tworzą muzycy dawnego zespołu Maanam z nową wokalistką Agnieszką Bieńkowską. Na finał zagra polski DJ C-Bool.

Tegorocznym Dniom Trzebini towarzyszyć będą obchody 100-lecia piłki niżej w gminie. 23 czerwca na boisku w Trzebini przy ul. Ochronkowej 24 A i Miejskim Stadionie Sportowym, w godzinach 15.00 - 18.00, odbędą się mecze drużyn młodzieżowych, zakończone wręczeniem medali.

24 czerwca  szczególnym wydarzeniem będzie mecz pokazowy seniorów MKS „Trzebinia” z TS Wisła Kraków na Miejskim Stadionie Sportowym. Początek godz. 17.00.

25 czerwca w godzinach 14.00 - 17.00 na obiekcie sportowym w Trzebini przy ul. Ochronkowej 24 A odbędzie się uroczysta część jubileuszu podsumowującego dorobek piłkarski. W planie wręczenie okolicznościowych odznaczeń resortowych dla działaczy i zawodników zasłużonych w rozwój trzebińskiego sportu, a następnie mecz pokazowy reprezentacji Trzebini: seniorzy z trzebińskich klubów sportowych kontra oldboje.