W środę 26 kwietynia 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini odbył się VI Powiatowy Dzień KADETA, połączony z Dniem Otwartym, w którym udział wzięło 380 uczniów klas ósmych z 22 szkół podstawowych naszego powiatu.

Powiatowy Dzień KADETA 2023

Zgromadzonych gości powitał dyrektor Marek Kuchta, który w pierwszej kolejności oddał głos Burmistrzowi Miasta Trzebini Jarosławowi Okoczukowi. W czasie wystąpienia Burmistrza doszło do symulacji ataku na VIP-a i jego "osobista ochrona" musiała interweniować, ewakuując go z niebezpiecznego miejsca. Pokaz zakończył się unieszkodliwieniem napastników i udzieleniem im pierwszej pomocy medycznej.

Po zakończeniu powitania i części oficjalnej zdobywcy III miejsca w małopolskim przeglądzie musztry pod kierunkiem nadkadet i szer. WOT zaprezentowali się w musztrze paradnej. Następnie grupa kadetów pod przewodnictwem Gabrieli Snopek dała pokaz samoobrony. Kolejną atrakcją był pokaz poziomu umiejętności, jakie posiadają psy bojowe, przygotowany przez żołnierzy z Zespołu Bojowego "C" JWK w Lublińcu. Ostatnim punktem był pokaz klasy pedagogicznej.

Wszyscy obecni mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym, policyjnym i straży pożarnej. Na zakończenie uczniowie ósmych klas mieli okazję potrenować na trenażerach strzeleckich 5 Batalionu Dowodzenia oraz strzelnicy Laserowej LO w Trzebini. Przeprowadzono także szereg konkursów oraz zajęć z chemii, fizyki, biologii,  matematyki, językowych, informatyki na symulatorach.

Powiatowy Dzień KADETA 2023 01

Powiatowy Dzień KADETA 2023 02

Powiatowy Dzień KADETA 2023 03

Powiatowy Dzień KADETA 2023 04

Powiatowy Dzień KADETA 2023 05