Jeszcze w tym miesiącu przy ul. Wierzbowej w Trzebini powstanie nowy, bezpieczny chodnik z kostki brukowej. Prace właśnie się rozpoczęły.

chodnik2

Mateusz Król, przewodniczący rady osiedla, Marek Nowotarski z referatu dróg w Urzędzie Miasta, burmistrz Jarosław Okoczuk i radny Janusz Siemek

Przy ul. Wierzbowej chodnik był, ale płytki z czasem popękały. Nie było tu bezpiecznie. Łatwo można było się potknąć. Mamy z wózkami miały problem, by tędy przejechać. Wkrótce się to zmieni.

- Mieszkańcy od lat wnioskowali o nowy chodnik. Jako rada osiedla złożyliśmy wniosek w tej sprawie do Gminy. Cieszymy się, że w tegorocznym budżecie znalazły się na to pieniądze i wreszcie będzie tu bezpiecznie – podkreśla Mateusz Król, przewodniczący Rady Osiedla Siersza.

chodnik

Przy ul. Wierzbowej powstaje nowy chodnik

Nowy chodnik zostanie ułożony na odcinku około 180 metrów. Ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu. Na zlecenie Gminy prace realizuje firma Zag-Bud z Zagórza za kwotę blisko 120 tys. zł.

Bezpieczny trakt dla pieszych konieczny jest także przy ul. Chrzanowskiej. To droga w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, nie Gminy. Wniosek w tej sprawie rada osiedla skierowała do PZD. Liczy na realizację inwestycji.

chodnik1