Huśtawki, bujaki, domek ze zjeżdżalnią, specjalny stożek z linami – między innymi te urządzenia do zabaw dla dzieci staną niebawem na placu przy ul. Kilińskiego na osiedlu Piaski w Trzebini.

plac zabaw

 Wojciech Hajduk, przewodniczący rady osiedla wraz z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem na placu zabaw na Piaskach

To jeden z popularniejszych placów zabaw w gminie. Przychodzą tu maluchy nie tylko z Piasków, ale i pobliskich osiedli. Można też spotkać grupy przedszkolne czy szkolne. Nie brakuje dzieci działkowiczów, które chętnie się tu bawią.

- Niestety, wraz z upływem czasu urządzenia się niszczą, stąd też potrzeba ich wymiany. Nie chcąc pozostać na letnie miesiące bez miejsca zabaw dla dzieci, wspólnie z burmistrzem udało się znaleźć środki na modernizację. Wymienimy prawie wszystkie drewniane urządzenia, zastępując je nowymi, kolorowymi i bardziej bezpiecznymi – mówi Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski i zarazem radny.

plac zabaw1

Część elementów wyposażenia placu niszczą sami mieszkańcy

Na modernizację placu zabaw wygospodarowano blisko 60 tys. zł. Już wkrótce przy ul. Kilińskiego staną nowe huśtawki, bujaki na sprężynie, domek ze zjeżdżalnią, będzie i specjalny stożek, podobny do tego, który stoi na placu nad Chechłem. Nowe urządzenia staną w najbliższych tygodniach.

plac zabaw2

Czas odcisnął piętno na starych, drewnianych urządzeniach do zabaw