Mowa o wrotkowisku. Profesjonalna sala do jazdy na wrotkach będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

Dom Kultury w Myślachowicach

 

Projekt o nazwie Trzebińskie Centrum Rozrywki to wspólny pomysł Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini oraz Adama Potockiego, dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury.

 

- Jakiś czas temu razem z naszymi córkami wybraliśmy się na wrotki do Katowic. Zabawa była przednia. Także dla mnie, choć wcześniej nie miałem okazji pojeździć w takiej sali. Obaj doszliśmy do wniosku, że fajnie by było, aby wrotkowisko powstało także u nas – mówi Jarosław Okoczuk.

 

Wybór padł na Dom Kultury w Myślachowicach. Od centrum Trzebini oddalony jest zaledwie o parę kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje tylko kilka minut. Z miejscami parkingowymi nie ma problemu. Przy budynku jest spory parking. Kolejny zlokalizowano kilkadziesiąt metrów dalej przy boisku. Dodatkowe miejsca postojowe jeszcze w tym roku mają powstać przy pobliskiej szkole.

 

- Wiele osób uważa, że taka inwestycja powinna być w centrum miasta. Niestety, nie mamy tam dogodnego budynku, w którym można by uruchomić wrotkowisko. Tymczasem w Domu Kultury w Myślachowicach jest duża sala, którą z powodzeniem można wykorzystać na ten cel – uważa burmistrz Okoczuk.

 

Poza profesjonalną salą do jazdy na wrotkach z oświetleniem i nagłośnieniem ma powstać również kawiarnia. Naturalnie będzie też wypożyczalnia wrotek. Idea jest taka, by od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych wrotkowisko było otwarte dla młodzieży szkolnej. Zajęcia będą nieodpłatne. Popołudniami oraz w weekendy z obiektu będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani za opłatą. Salę komercyjnie będzie można zarezerwować na przykład na organizację zawodów, dyskoteki czy wieczoru panieńskiego na wrotkach.

 

- W Trzebińskim Centrum Rozrywki, poza wrotkowiskiem i kawiarnią, planuję uruchomić także salę zabaw z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Mogłaby powstać na poddaszu Domu Kultury w Myślachowicach. Miejsca jest na tyle – planuje Burmistrz Miasta Trzebini.

Dom Kultury w Myślachowicach - wnętrze sali

 Dom Kultury w Myślachowicach - widok sali od strony sceny

 W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa wraz z kosztorysem i pozwoleniem na budowę. Roboty budowlane powinny się rozpocząć w przyszłym tak, by całość była gotowa w połowie 2020 roku.

 

Inwestycja szacowana jest na około 900 tys. zł. O udzielenie dotacji celowej gmina zwróciła się do władz powiatu chrzanowskiego. Radni powiatowi opowiedzieli się na tak. W tym roku przekażą 100 tys. zł, w kolejnym – 300 tys. zł. Resztę pokryje gmina.

 

- Dziękuję radnym powiatowym za udzielenie dotacji celowej. Szczególnie jestem wdzięczny tym z gminy Trzebinia, którzy zagłosowali za przekazaniem pieniędzy: Ewie Jędrysik, Włodzimierzowi Korczyńskiemu, Pawłowi Rejdychowi i Przemysławowi Rejdychowi – podkreśla Jarosław Okoczuk.

 

Zobacz pismo Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka w sprawie budowy Trzebińskiego Centrum Rozrywki [.pdf]