Gmina Trzebinia do spółki z województwem wybuduje na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościelnej w mieście nową sygnalizację świetlną. W środę burmistrz Jarosław Okoczuk odebrał w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie promesę, gwarantującą przyznanie dotacji na ten cel.

Burmistrz w Krakowie

Burmistrz Jarosław Okoczuk odebrał promesę z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego. W wydarzeniu wzięli też udział Marta Maj, dyrektor ZDW oraz wicewojewoda Zbigniew Starzec. FOT. URZĄD MARSZAŁKOWSKI W KRAKOWIE

O poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi wojewódzkiej mieszkańcy wnioskują od miesięcy. Problem mają szczególnie piesi, którzy chcą przejść na drugą stronę jezdni po pasach. Wielu kierowców nie stosuje się do ograniczenia prędkości w tym miejscu i nie zważa uwagi na osoby stojące przy przejściu. O potrzebie montażu świateł mówią też sami zmotoryzowani. Dziś wyjazd z ul. Kościelnej w kierunku Rynku to dla nich nie lada wyzwanie.

UM grupowe

Poza burmistrzem Trzebini, promesy odebrało też wielu innych burmistrzów i wójtów z całej Małopolski

- Po zamontowaniu sygnalizacji na skrzyżowaniu będzie o wiele bezpieczniej – podkreśla Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Montaż świateł szacunkowo ma kosztować 300 tys. zł. Zarząd Województwa Małopolskiego przewiduje udzielenie dotacji w wysokości 150 tys. zł (nie więcej niż 50 proc. wartości zadania). Drugie tyle wyłoży gmina Trzebinia.