W terminie zakończyła się budowa nowoczesnego, całorocznego budynku z zapleczem sanitarnym na jednym z najpopularniejszych kąpielisk w regionie. Od najbliższego sezonu letniego do dyspozycji wypoczywających będą komfortowe toalety, natryski, przebieralnie. W obiekcie jest też miejsce dla ratowników i punkt pomocy przedmedycznej.

6

Budynek wyglądem dopasowany jest do obecnej infrastruktury

Budowa kompleksu ratowniczo-sanitarnego to kolejny etap zagospodarowania kąpieliska Balaton w Trzebini. Na zlecenie gminy prace wykonała trzebińska firma Rembud.

1 copy copy copy

Budynek wewnątrz

- Największym problemem w przypadku tej inwestycji był czas, którego mieliśmy bardzo niewiele. Całe zadanie zakończyliśmy w terminie. W piątek, 31 maja, zgłoszę gotować odbioru budynku do Urzędu Miasta w Trzebini – zapowiada Władysław Leśko, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego Rembud w Trzebini.

3łazienki

Toalety damskie

- Jestem bardzo zadowolony, że inwestycję udało się zakończyć w terminie. Estetyka obiektu i jakość robót nie budzą zastrzeżeń – dodaje Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Budynek wyglądem dopasowany jest do obecnej infrastruktury nad Balatonem. Ponadto, jest ekologiczny. Woda w kompleksie podgrzewana będzie przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Na dachu zamontowano solary słoneczne. Jest też pompa ciepła do ogrzewania.

4budynek

Przebieralnie i natryski są zlokalizowane również na zewnątrz

W nowo powstałym obiekcie wypoczywający nad Balatonem będą mieli do dyspozycji: siedem toalet męskich (kabin) plus sześć pisuarów, osiem toalet damskich. Są też dodatkowo: toaleta dla osoby niepełnosprawnej, do której wchodzi się oddzielnym wejściem z zewnątrz, a także jedna toaleta dla matki/ojca z dzieckiem, wyposażona w przewijak.