Rozpoczyna się budowa nowoczesnego placu zabaw dla dzieci na osiedlu Widokowe w Trzebini. Prace potrwają do 31 sierpnia.

plac zabaw widokowe 1

Podczas przekazania placu budowy. Od lewej: Michał Walczyk, kierownik referatu gospodarki komunalnej w UM Trzebinia, Kamil Kaczmarczyk, prezes zarządu TPC sp. zo.o. z Krakowa, Teresa Replińska, przewodnicząca Rady Osiedla Widokowe, Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, radny Mariusz Brzózka.

 

Mieszkańcy bloków od lat wnioskowali o realizację tej inwestycji. Istniejący plac zabaw przy bloku nr 5 z kilkoma starymi, drewnianymi urządzeniami, nie spełnia oczekiwań dzieci.

Burmistrz Jarosław Okoczuk za zgodą radnych podjął decyzję o budowie nowego. Montaż urządzeń do zabaw, ławek, bezpiecznego podłoża, zagospodarowanie terenu wraz z budową nowego ogrodzenia to koszt 284 991 zł. Prace zlecono wyłonionej w przetargu spółce TPC z Krakowa. 

plac zabaw widokowe3

Projket nowego placu zabaw

We wtorek burmistrz osobiście przekazał wykonawcy plac budowy.

- Osiedle Widokowe, jedno z największych w gminie, zasługuje na nowy, duży plac zabaw. Cieszę się z realizacji tej inwestycji – podkreśla Jarosław Okoczuk.

Prace potrwają do 31 sierpnia. W tym czasie plac będzie wyłączony z użytku.

- Nie ma możliwości urządzenia nowego placu zabaw bez konieczności wyłączenia go z użytku na kilka miesięcy. Część osób może być z tego faktu niezadowolonych. Za niedogodność przepraszamy. I pamiętajmy, że wkrótce zyskamy nowoczesny, duży plac zabaw, a na razie zapraszamy rodziców z dziećmi na pozostałe place w okolicy – mówi Teresa Replińska, przewodnicząca Rady Osiedla Widokowe w Trzebini.

plac zabaw widokowe2

 Budowa nowego placu będzie kosztowała blisko 300 tys. zł