Gotowy jest nowy plac zabaw na osiedlu Widokowe w Trzebini. Dla dzieci zostanie otwarty końcem wakacji.

 

plac zabaw 2

W piątek nastąpił odbiór urządzeń na nowym placu zabaw na osiedlu Widokowe

Wokół urządzeń nasadzono trawę. Potrzeba czasu, by się ukorzeniła. Dlatego plac nie może zostać otwarty od razu po odbiorze inwestycji. Otwarcie nastąpi w drugiej połowie sierpnia.

- Jesteśmy zachwyceni tym miejscem. Dziękuję poprzedniej radzie osiedla, radnym i burmistrzowi, że nowy plac zabaw powstał. Słowa uznania kieruję szczególnie pod adresem Teresy Jarczyk, mojej poprzedniczki – mówi Teresa Replińska, przewodnicząca Rady Osiedla Widokowe w Trzebini.

Równocześnie apeluje do dzieci i ich rodziców, by dbali o to miejsce.

plac zabaw4

Przewodnicząca rady osiedla Teresa Replińska oraz radni: Teresa Jarczyk i Piotr Szybalski

- Najważniejsze, by przestrzegali regulaminu. Plac zabaw to nie jest miejsce spotkań towarzyskich czy wyprowadzania psów. To miejsce zabaw dla naszych najmłodszych mieszkańców. Wszyscy powinniśmy dbać o urządzenia, by służyły osiedlu jak najdłużej. Tymczasem, jeszcze przed odbiorem placu, konieczna była interwencja policji. Paru nastolatków przeszło przez ogrodzenie i zaczęło urządzać tu sobie imprezę. Dlatego apeluję do wszystkich, by nie byli obojętni i zwracali uwagę na to, co się tutaj dzieje – podkreśla Teresa Replińska.

plac zabaw1

Montaż urządzeń do zabaw, ławek, bezpiecznego podłoża, zagospodarowanie terenu wraz z budową nowego ogrodzenia to koszt 284 991 zł. Prace zlecono wyłonionej w przetargu spółce TPC z Krakowa.

 

plac zabaw