To dobra wiadomość dla mieszkańców, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Przebudowa ul. Dworcowej w Trzebini będzie kontynuowana. Gmina otrzymała na ten cel 1 644 942 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

dworcowa

Prace będą kontynuowane na odcinku od dworca w kierunku drogi krajowej nr 79

Całkowity koszt realizacji zadania szacowany jest na ponad 3,4 mln zł. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu gminy.

Zakres prac obejmuje przebudowę 0,6 km ul. Dworcowej, na odcinku od budynku dworca PKP w kierunku drogi krajowej nr 79 (zobacz mapę mapa.pdf).

Poza położeniem nowej nakładki asfaltowej, w planach jest także wykonanie kanalizacji deszczowej, wodociągu, przebudowa teletechniki i montaż oświetlenia. Prace rozpoczną się w tym roku. Po ich zakończeniu i oddaniu do użytku przez kolej nowego wiaduktu pod torami mieszkańcy zyskają wygodne, alternatywne połączenie między Trzebinią a Chrzanowem.

Przypomnijmy, w 2017 roku zrealizowano I etap przebudowy ul. Dworcowej. Nowy asfalt pojawił się na odcinku od dworca do skrzyżowania z ul. Słowackiego.

W czwartek odbyła się videokonferencja z udziałem wojewody Zbigniewa Starca, dotycząca podziału pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Uczestniczył w niej także Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, dopytując o szczegóły realizacji zadania.

Przypomnijmy, gmina składała FDS do niego dwa wnioski. Poza dofinansowaniem do przebudowy ul. Dworcowej, starała się także o pieniądze na kontynuację przebudowy ul. Sobieskiego w Trzebini. Wniosek w tej sprawie znalazł się na liście rezerwowej.

W ramach FDA Małopolska otrzymała do rozdysponowania 202,5 mln zł.

telekonferencja

Burmistrz podczas videokonferencji, dotyczącej podziału z FDS