Aż siedem firm przystąpiło do przetargu na II etap rozbudowy ul. Dworcowej w Trzebini. W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert. Najtańsza opiewa na ponad milion złotych mniej niż szacowano.

dworcowa

Ul. Dworcowa w Trzebini 

II etap rozbudowy ul. Dworcowej, według kosztorysu, miał kosztować około 3,5 mln zł. Najtańsza oferta wynosi 2,26 mln zł. Trwa weryfikacja złożonych w przetargu propozycji.

Zakres prac obejmuje przebudowę 0,6 km ul. Dworcowej, na odcinku od budynku dworca PKP w kierunku drogi krajowej nr 79 (z wyłączeniem odcinka pod remontowanym wiaduktem kolejowym). Poza położeniem nowej nakładki asfaltowej, w planach jest także wykonanie kanalizacji deszczowej, wodociągu, przebudowa teletechniki i montaż oświetlenia. Zadanie ma być wykonane do 16 listopada tego roku. Po zakończeniu prac i oddaniu do użytku przez kolej nowego wiaduktu pod torami mieszkańcy zyskają wygodne, alternatywne połączenie między Trzebinią a Chrzanowem.

Na realizację inwestycji gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy: I etap przebudowy ul. Dworcowej zrealizowano w 2017 roku. Nowy asfalt pojawił się na odcinku od dworca do skrzyżowania z ul. Słowackiego.

dworcowa1

II etap przebudowy obejmuje odcinek od budynku dworca w kierunku drogi krajowej nr 79