Zakończyła się przebudowa końcowego odcinka ul. Szewskiej na osiedlu Piaski w Trzebini.

Szewska po remoncie

Ul. Szewska w Trzebini po remoncie

Nowy asfalt położono na około 150-metrowym odcinku drogi. Na zlecenie gminy drogowcy wykonali także oświetlenie oraz odwodnienie ulicy. Dodatkowo utwardzili fragment przylegającego do ul. Szewskiej terenu. Aktualnie trwa procedura zgłoszenia zakończenia robót do nadzoru budowlanego.

- Na naszym osiedlu nie brakuje wąskich, gruntowych dróg, co utrudnia dojazd do posesji. Tak było do tej pory na ul. Szewskiej. Dzięki zrealizowanemu zadaniu mieszkańcy zyskali wygodny dojazd, a także oświetlenie i odwodnienie drogi, dzięki czemu woda nie będzie podtapiać niżej położonych domów – mówi Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski w Trzebini.

szewska po remoncie1

Dodatkowo drogowcy położyli asfalt na fragmencie przylegającym do drogi

Osiedle, jak dodaje, zyskuje na popularności wśród osób szukających miejsca na swój dom. Nowych budynków przybywa.

- Zainteresowanie działkami w tej okolicy jest spore. Mamy tu ciszę, spokój, a do centrum miasta jest zaledwie kilka kroków – podnosi i czeka na realizację kolejnych zadań na Piaskach.

Jeszcze w tym roku gmina zamierza wybudować nowy plac zabaw i ogrodzenie przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Trzebini. W planach jest także termomodernizacja budynku.

- W tym rejonie ma też powstać parking. Liczymy, że w kolejnych latach uda się przebudować kolejny odcinek ul. Norwida czy drogę dojazdową do budynków wielorodzinnych przy ul. Kościuszki. Czekamy też na skanalizowanie fragmentu ul. Mickiewicza, a także na remont należącej do powiatu ul. Słowackiego – podkreśla Wojciech Hajduk.

szewska przed remontem

Tak wyglądała ul. Szewska przed remontem