W czwartek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał umowę z Michałem Strzelcem, właścicielem firmy WIKOS FRESH, dotyczącą II etapu przebudowy ul. Dworcowej w Trzebini. Zgodnie z zapowiedziami, drogowcy mają wejść w teren w ciągu najbliższych tygodni.

umowa

Podpisanie umowy w sprawie przebudowy ul. Dworcowej w Trzebini

Do przetargu na II etap rozbudowy ul. Dworcowej przystąpiło aż siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec z Wygiełzowa. Firma podjęła się zadania za kwotę 2 262 846 zł. To o ponad milion złotych mniej niż szacowano.

- Cieszę się, że przetarg wygrała firma z powiatu chrzanowskiego. To sprawdzony partner. Z WIKOS FRESH gmina Trzebinia współpracowała już wcześniej. Jakość i terminowość robót nie budzą naszych zastrzeżeń. Jestem przekonany, że za kilka miesięcy będziemy korzystać w nowej drogi – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Zakres prac obejmuje przebudowę 0,6 km ul. Dworcowej, na odcinku od budynku dworca PKP w kierunku drogi krajowej nr 79 (z wyłączeniem odcinka pod remontowanym wiaduktem kolejowym). Poza położeniem nowej nakładki asfaltowej, w planach jest także wykonanie kanalizacji deszczowej, wodociągu, przebudowa teletechniki i montaż oświetlenia. Zadanie ma być wykonane do 16 listopada tego roku. Po zakończeniu prac i oddaniu do użytku przez kolej nowego wiaduktu pod torami mieszkańcy zyskają wygodne, alternatywne połączenie między Trzebinią a Chrzanowem.

umowa1

Burmistrz Jarosław Okoczuk i Michał Strzelec z firmy WIKOS FRESH

Na realizację inwestycji gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy: I etap przebudowy ul. Dworcowej zrealizowano w 2017 roku. Nowy asfalt pojawił się na odcinku od dworca do skrzyżowania z ul. Słowackiego.

dworcowa 1

Ul. Dworcowa w Trzebini