Jeszcze tej jesieni w Myślachowicach powstaną dwa nowe boiska, siłownia na świeżym powietrzu oraz plac do gry w szachy. W środę burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

umowa myślachowice1

Umowę podpisali burmistrz Jarosław Okoczuk i Jakub Szpiegowski z firmy GRUMIX

Przetarg na kolejny etap zagospodarowania terenu przy Domu Kultury w Myślachowicach wygrała spółka GRUMIX z Sarnowa. Na realizację zadania ma niewiele czasu, bo prace mają się zakończyć za niespełna dwa miesiące – 30 października tego roku. Jak zapewnia Jakub Szpiegowski z firmy GRUMIX, termin zostanie dotrzymany. Po zakupieniu niezbędnego sprzętu, wykonawca ma wejść w teren końcem września. Na realizację robót potrzebuje kilka tygodni.

W ramach kolejnego etapu zagospodarowania terenu za Domem Kultury w Myślachowicach powstanie boisko do siatkówki wraz z polem do gry w siatkówkę o powierzchni blisko 600 mkw, a także drugie mniejsze z przeznaczeniem do gry w siatkówkę oraz badmintona. Dodatkowo siłownia na świeżym powietrzu z sześcioma urządzeniami do ćwiczeń, a także plac do gry w szachy.

Całość kosztuje 368 000 zł. Na ten cel gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze” w wysokości 127 260 zł.

Z rozpoczęcia inwestycji cieszy się Jacek Woch, sołtys Myślachowic. Przypomina, że w 2009 roku powołano w sołectwie grupę inicjatywą, która zajęła się opracowaniem planu odnowy Myślachowic. Rok później powstał projekt. W 2014 roku zrealizowano I etap inwestycji. Powstało wówczas wielofunkcyjne boisko, zadaszone miejsce na grilla, altana, teren został odwodniony. II etap to zrealizowana budowa placu zabaw. Kolejne boiska, siłownia i plac zabaw do gry w szachy to trzeci etap odnowy miejscowości.

- Cieszę się, że burmistrz Jarosław Okoczuk przyjął zasadę, że rozpoczęte inwestycje należy kończyć. Mówił o tym w kampanii i słowa dotrzymuje – podkreśla Jacek Woch.

boiska myśłachowice

Za dwa miesiące w miejscu starego placu do gry powstaną nowe boiska