Aż siedem firm wystartowało w przetargu na II etap przebudowy ul. Sobieskiego na osiedlu Siersza w Trzebini. W czwartek nastąpiło otwarcie ofert.

ul. Sobieskiego

Ul. Sobieskiego w Trzebini

II etap przebudowy ul. Sobieskiego szacowany był na około 777 tys. zł. Najtańsza oferta opiewa na dużo mniejszą kwotę. Firma chce się podjąć zadania za nieco ponad 404 tys. zł. Trwa weryfikacja ofert złożonych w przetargu.

Przypomnijmy, zadanie obejmuje budowę kanalizacji, wykonanie podbudowy drogi, krawężników i położenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku 262 metrów. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Ich zakończenie przewidziane jest w II kwartale 2021 roku.

- Obiecałem mieszkańcom osiedla Siersza, że przebudowa ul. Sobieskiego będzie kontynuowana. Zabiegałem o dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych. W wakacje przyszła informacja, że pieniądze otrzymamy. Od razu ruszyliśmy z procedurą przetargową. Jestem przekonany, że za kilka miesięcy już na całej długości drogi pojawi się nowy asfalt – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

sobieskiego po remoncie

W 2018 roku przebudowano część ul. Sobieskiego