Jeszcze w tym roku na centralnym placu we wsi staną urządzenia do zabaw, rekreacji i edukacji. Będzie także siłownia na świeżym powietrzu, ławki oraz stojaki na rowery. We wtorek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał umowę z wykonawcą zadania.

Burmistrz podpisuje umowę

Prezes zarządu spółki KRISBUD Łukasz Głuch i burmistrz Jarosław Okoczuk

Na zlecenie gminy prace wykona lokalna spółka KRISBUD z Trzebini, która odpowiada m.in. za realizację poprzedniego etapu zagospodarowania Błoń Karniowickich. Była jedną z siedmiu firm, które przystąpiły do przetargu. Zaproponowała najkorzystniejszą cenę i wygrała. KRISBUD sp. z o.o. zrealizuje prace za kwotę 362 293,71 zł. To dużo mniej niż gmina planowała przeznaczyć na ten cel. Na realizację kolejnego etapu urządzania błoń zabezpieczono w budżecie 556 583,93 zł.

Firma KRISBUD jeszcze w tym tygodniu rozpocznie realizację zadania. Na wykonanie wszystkich prac ma czas do 20 listopada tego roku. Na placu staną urządzenia zabawowe, rekreacyjne i edukacyjne, m.in. linowa piramida, labirynt, liczydło, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk, stół do ping-ponga. Powstanie także siłownia na świeżym powietrzu, zamontowane zostaną ławki, stoliki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, pergole, latarnie solarne.

Na realizację zadania gmina Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

Podczas podpisania umowy ze spółką Krisbud

Podpisanie umowy na realizację kolejnego etapu zagosspodarowania Błoń Karniowickich