Przypominamy, trwa remont ul. Ochronkowej w centrum miasta. Na czas realizacji robót droga jest nieprzejezdna (możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji). Kierowcy, którzy chcą dojechać do nowego parkingu lub serwisu ogumienia i myjni, mogą korzystać z łącznika za komisariatem policji.

ochronkowa

Ul. Ochronkowa w remoncie

Na czas prowadzenia robót zmieniono organizację ruchu na łączniku za budynkiem komisariatu policji. Droga aktualnie jest dwukierunkowa. Można nią dojechać od krajówki do parkingu przy ul. Ochronkowej czy działającej w tej okolicy firmy.

Remont ul. Ochronkowej obejmuje liczący ponad 200 metrów fragment od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 do wysokości betonowego parkingu. Na pozostałym odcinku nowy asfalt wykonywany był w poprzednich latach w ramach budowy strefy gospodarczej po dawnej hucie. Prace wykonuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowo-Transportowe „Handrem” Wiesław Słowik z Płazy za kwotę blisko 749 tys. zł. Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.