W miniony weekend zawodniczki PUKS Trzebinia wzięły udział w Finale Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii młodziczek, rozegranym w Morągu. W turnieju wystąpiło 7 najlepszych zespołów, podzielonych na 2 grupy.

 

 

 

W pierwszym spotkaniu zawodniczki PUKS Trzebinia zmierzyły się z Jedynką Trzebiatów i po trudnym meczu wygrały - po bramce strzelonej przez Karinę Skrzypkowską.

 

Drugim rywalem był aktualny Mistrz Polski w tej kategorii – MMKS Podhale Nowy Targ. Trzebinianki przegrały i w ostatnim pojedynku grupowym musiały wygrać z Jedynką Orzysz, aby awansować do kolejnej fazy turnieju. Trzebinia strzela bramkę już w 2 minucie, jednak w samej końcówce pada wyrównujący gol, który daje awans przeciwnikowi. W niedzielnych spotkaniach pozostała walka o miejsca 5-7. Trzebinianki wygrały z TKKF Jadberg PionierTychy i zremisowały z Jedynką Trzebiatów, w co dało im 5 miejsce w kraju w tej kategorii wiekowej.

 

Organizatorzy wyróżnili Karinę Skrzypkowską – nagroda dla najlepszej zawodniczki z Trzebini.

Do najlepszej szóstki turnieju wybrano Weronikę Pabis – najlepszy obrońca.

 

Warto dodać, że sześć naszych młodych unihokeistek znalazło uznanie w oczach trenera kadry i zostały zaproszone na obóz treningowy w wakacje dla najlepszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Są to: Roksana Skrzypkowska, Karina Skrzypkowska, Weronika Pabis, Natalia Zych, Karolina Kurdziel i Julia Cichy.

 

Skład PUKS Trzebinia: Roksana Skrzypkowska, Weronika Pabis, Julia Cichy, Natalia Zych, Karolina Kurdziel, Karina Skrzypkowska, Małgorzata Odrzywołek, Natalia Smoleń, Wiktoria Smoleń, Natalia Stępowska, Martyna Bigaj, Wiktoria Tarka, Krystyna Agafon, Paulina Korpacka, Martyna Trębacz, Oliwia Król, Oliwia Wygoda.

 

Fot. autorstwa Marcina Kozica