W dniach 5 i 6 maja 2016 r. w Nowym Targu odbyły się finały wojewódzkie w unihokeju w kategorii szkół podstawowych. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini.

 

W turnieju dziewcząt wystąpiło 10 najlepszych szkół w Małopolsce,  które zostały podzielone na 2 grupy. SP 3 Trzebinia wygrała 2 mecze i 2 zremisowała co dało jej pierwsze miejsce w grupie. W półfinale z SP 2 Krynicą po bramkach Natalii Smoleń i Wiktorii Tarki Trzebinia zwyciężyła i awansowała do finału.

W finale zmierzyła się z drużyną z Ludźmierza i po wyrównanym spotkaniu nieznacznie uległa 1:0 zdobywając tym samym v-ce mistrzostwo województwa małopolskiego.

 

Wyniki:

SP 3 TRZEBINIA – SP STARA WIEŚ 2:0

SP 3 TRZEBINIA – SP OSIEK 0:0

SP 3 TRZEBINIA – SP WOLA DĘBIŃSKA 1:0

SP 3 TRZEBINIA – SP SUŁKOWICE BOLĘCIN 0:0

 

Półfinał:

SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 2:0

 

Finał:

SP 3 TRZEBINIA – SP LUDŹMIERZ 0:1

 

Skład SP 3: Paulina Korpacka, Natalia Stępowska, Martyna Bigaj, Natalia Smoleń, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka, Urszula Pogoda, Oliwia Król, Oliwia Wygoda, Wiktoria Smoleń, Izabela Koziołko, Gabriela Gromadzik.

 

unikohej dz

 

Dzień później odbył się finał w kategorii chłopców. Tym razem również wystąpiło 10 szkół podzielonych na 2 grupy.

 

SP 3 Trzebinia zanotowała w grupie 3 wygrane i jedną porażkę co dało jej awans do strefy medalowej. W półfinale zmierzyła się z rewelacją turnieju SP Mszana Dolna, która pokonała szkoły sportowe z Oświęcimia i Nowego Targu. SP 3 Trzebinia zagrała znakomity mecz i po golach Piotra Kiełkowicza i Kacpra Jachimkowskiego uzyskała awans do finału.

 

W finale Trzebinia zmierzyła się z SP 2Krynica. Po bramce Piotra Kiełkowicza prowadziła i stworzyła jeszcze wiele wyśmienitych okazji do strzelenia goli, ale to przeciwnik był skuteczny i po dwóch akcjach wygrał to spotkanie.

 

 

Wyniki:

SP 3 TRZEBINIA – SP SZCZUROWA 1:0

SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 1:2

SP 3 TRZEBINIA – SP KORZKIEW 3:0

SP 3 TRZEBINIA – SP OSIEK 5:0

 

Półfinał:

SP 3 TRZEBINIA – SP MSZANA DOLNA 2:0

 

Finał:

SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 1:2

 

Skład SP 3: Dominik Cybulski, Kacper Jachimkowski, Jakub Kozioł, Piotr Kiełkowicz, Krzysztof Siemek, Tomasz Sosur, Piotr Krzyżanowski, Hubert Marczuk, Mikołaj Talik, Mateusz Winiarski, Jakub Piłka.

 

Fot. autorstwa Krzysztofa Widyny

 

Informacja przesłana przez PUKS Trzebinia