Młodzi lekkoatleci z Trzebini tuż przed rozpoczęciem wakacji wzięli udział w kilku zawodach, zaczynając od XV Międzynarodowego Mityngu BESKIDIANATHLETIC, zorganizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Międzynarodowe zawody w Bielsku

 

Na stadionie w Bielsku Białej rywalizowali 18.06.2016 r. z zawodnikami z Czech, Włoch, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Rosji, Białorusi i Serbii. W zawodach brało udział 1443 zawodników z 80 klubów (łącznie z zagranicznymi gośćmi), w tym 30 dzieci z Trzebini (zdjęcie powyżej).

 

Pani Ewa Sierka, koordynator programu Lekkoatletyka dla każdego, widzi w tym spotkaniu szansę dla młodych sportowców z Trzebini: "Nie znaleźliśmy się na podium, jednak była to dla nas wielka przygoda - brać udział w międzynarodowych zawodach. Najlepiej wypadł Kacper Poroś (uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach), który zajął IX miejsce w biegu na 300 m (z wynikiem 54,44). Patryk Szczurek ze Szkoły Podstawowej w Psarach zajął XIV miejsce w skoku w dal (z wynikiem 4,29), a XIX miejsce w biegu na 60 m. (z wynikiem 8,89). Padło wiele „życiówek”, a uzyskane podczas tych zawodów wyniki to wielki sukces".

 

Kacper Poroś na zawodach w Bielsku

Fot.: Kacper Poroś na zawodach w Bielsku

 

Patryk Szczurek na zawodach w Bielsku

Fot.: Patryk Szczurek na zawodach w Bielsku

 

Po udziale w międzynarodowych zawodach trójka naszych uczniów z Gimnazjum nr 2 w Trzebini: Ania Nowotarska, Dżesika Patyki i Adrian Tryfanów 25.06.2016 r. wzięła udział w Mityngu Lekkoatletycznym „I ty możesz zostać Mistrzem”, zorganizowanym na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

 

Adrian Tryfanów odnotował kolejny dobry występ w tym sezonie: w Krakowie zajął III miejsce. Kolejny raz poprawił swój rekord życiowy w pchnięciu kulą: sprzęt o wadze 5 kg wypchnął na odległość 8 m 13 cm. Wynik Adriana oraz wyniki obu dziewcząt uzyskane w biegu na 300 m to dobry prognostyk na rozwijający się sezon 2016.

 

Adrian Tryfanów na zawodach w Krakowie

Fot. Adrian Tryfanów na zawodach w Krakowie

 

Pani Ewa Sierka również zdecydowała się wziąć udział w rywalizacji sportowej: "Po starcie moich podopiecznych, sama musiałam dać przykład młodym lekkoatletom i 2.07.2016 r. w Opolu wzięłam udział w XXVI Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, zdobywając V-ce Mistrzostwo Polski w skoku w dal".

 

Mistrzostwa Polski Opole 2016

Fot.: Ewa Sierka na podium - Mistrzostwa Polski Opole 2016

 

"Weterani" to sportowcy, którzy skończyli 35 lat i dalej trenują wyczynowo. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z całej Polski - rywalizowali m.in. w biegach na różnych dystansach, skoku w dal, chodzie, skoku wzwyż, trójskoku, tyczce, a także w rzutach młotem, dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą.

 

"Do sportu ciągnęło mnie od najmłodszych lat - dodaje Ewa Sierka - od zawsze byłam zakochana w lekkiej atletyce. Splot wydarzeń sprawił, że przestałam trenować wyczynowo w młodym wieku, jednak niedosyt we mnie pozostał i po 20 latach z powrotem wróciłam do wyczynowego uprawiania lekkiej atletyki. W Opolu zdecydowałam się na start w skoku w dal, jednakże od przyszłego sezonu będę przygotowywać się głównie do startu w biegach przez płotki oraz w skoku w dal i trójskoku. W tych konkurencjach planuję wystartować w najbliższym sezonie".


Zmagania weteranów lekkiej atletyki i lekarzy są imprezą wyjątkową. Zawodom towarzyszy fantastyczna atmosfera, przyjazna aura i wysoki poziom rywalizacji sportowej. Mistrzostwa to niezapomniane emocje, tutaj każdy może wystartować i nie ma znaczenia, że ktoś nigdy wyczynowo nie uprawiał sportu. Są takie konkurencje, jak chociażby biegi, w których każdy może spróbować swych sił.

 

Informacja przesłana przez Panią Ewę Sierkę, koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego