Po raz pierwszy w historii w Trzebini rozegrany został I Turniej Eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Kolejne turnieje z udziałem wspomnianych zespołów zostaną rozegrane 8 stycznia w Tychach i 4 lutego w Nowinach.

 

MKS Trzebinia

 

Turniej rozgrywany był na wyrównanym poziomie. Pomysłodawcą i sponsorem był p. Krzysztof Głuch - prezes firmy Krisbud, a puchary i statuetki ufudował Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk.

W pierwszym meczu MKS zaczął już w początkowych sekundach i prowadził po bramce Kaiser, zaraz po przerwie podwyższył Łubik. Tychy wycofały bramkarza i zdobyły bramkę na 12 sekund przed końcem po wstrzeleniu piłki z narożnika i samobójczym golu Kaisera.

 

Drugie spotkanie w turnieju rozgrywały Tychy z Nowinami, w pewnym momencie Tychy prowadziły już 4:1, ale szybkie dwie bramki Nowin dały nam emocje do samego końca. Ostatnie spotkanie to mecz MKS-u z Nowinami. Wymiana ciosów w pierwszej połowie - wynik 1:1. Na początku drugiej połowy szybkie 3 bramki Trzebinian (dwie uznane), bramka z przedłużonego rzutu karnego zepchnęła trzebińskich chłopaków bilansem bramkowym na drugą lokatę.

 

Podczas turnieju liczne grono kibiców, w tym obecnych i byłych wychowanków MKS-u, dopingowało udane zakończenie roku.

 

Kolejne turnieje z udziałem wspomnianych zespołów zostaną rozegrane 8 stycznia w Tychach i 4 lutego w Nowinach. Do finałów zaplanowanych w Bochni pod koniec lutego awansują z tej grupy dwa najlepsze zespoły.

 

Wyniki - Grand Prix I:

MKS Trzebinia-Siersza - GKS Futsal Tychy 2:2 (1:0) ; Bramki: Kaiser, Łubik

GKS Futsal Tychy - GKS Ekom Futsal Nowiny 4:3 (3:1)

MKS Trzebinia-Siersza - GKS Ekom Futsal Nowiny 3:2 (1:1) ; Bramki: Skrzypek, Łubik, Głuch

 

MVP Meczu MKS - Tychy: Sochacki Łukasz (MKS)

MVP Meczu Tychy - Nowiny: Biernat Filip (Tychy)

MVP Meczu MKS - Nowiny: Łubik Karol (MKS)

 

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Kaiser Krzysztof (MKS)

 

Najlepszy Bramkarz Turnieju: Szafrański Rafał (Tychy)

 

Najlepszy Strzelec Turnieju: Bujak Karol (Nowiny)

 

Skład MKS: Lasik, Dziadzio - Kaiser, Kurek, Głuch, Rzepa, Borkowski, Wierzbic, Skrzypek, Łubik, Sochacki, Głowacz, Celiński, Chmielowski.

Trener: Ślusarek Kacper,

Asystent: Piskorz Paweł

 

Informacja przesłana przez MKS Trzebinia-Siersza