Klub Manhattan Trzebinia 22.04.2017 r., nazajutrz po uroczystej gali 30-lecia, wystąpił w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, po raz trzeci z rzędu odnosząc w nim zwycięstwo.

Zdjęcie przedstawia zawodników pozujących w bramce

 

W zawodach uczestniczyło 6 zespołów, a rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". Przedstawiciel klubu tak relacjonuje to wydarzenie:

"W pierwszym spotkaniu z ekipą Tramwaje S.A. widać było jeszcze oznaki wczorajszej imprezy i bardzo trudno było zawiązać składną akcję. Pierwsi zdobywamy bramkę (Szymek). Rywale natychmiast odpowiadają. Po chwili Szymek daje nam prowadzenie i również tracimy gola. Jednak końcówka należy do nas Szybalski strzela na 3 - 2 i wygrywamy pierwszy mecz.

 

Drugi pojedynek z drużyną Wodociągi rozegrał się już całkowicie pod nasze dyktando. Pewnie pokonujemy przeciwnika bez specjalnego wysiłku 5 - 0 (Szybalski, Jędrzejczyk Sz., Tryfanow, Pieprzyca, Borowy).

 

Trzeci mecz z drużyną PKM KATOWICE do 10 minuty jest wyrównany. Po tym czasie już rządzimy na boisku i pokonujemy tą ekipę 4 - 1 po golach Szymka 3 i Benka 1.

 

Kolejny mecz to trudna przeprawa z drużyną z GLIWIC. Bardzo długo utrzymuje się rezultat bezbramkowy, a sytuacje mnożą się z obu stron. Dopiero w końcówce Borowy zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa i wygrywamy 1 - 0.

 

Ostatnie spotkanie z faworytem imprezy ADO MED ŚWIĘTOCHŁOWICE miało zdecydować o końcowym tryumfie. Bramki padają z obu stron. W pewnym momencie przegrywamy 2 - 3. Jednak wtedy rozpoczął się "festiwal strzelecki". Zdobywamy 5 bramek, nie tracąc żadnej, i wygrywamy 7 - 3. Bramki zdobywali Borowy 2, Stojewski, Szlufik, Tryfanow. Jędrzejczyk Sz. oraz Proksa (z wykopu). Strzelec ostatniej bramki KRZYSZTOF PROKSA został wybrany najlepszy bramkarzem turnieju. Gratulujemy.

 

Po tak długiej i wyczerpującej uroczystości to niewątpliwie duży sukces. Nie byliśmy jednak tacy słabi jak nam się wydawało".

 

WYNIKI

MANHATTAN - TRAMWAJE S. A 3 – 2

BRAMKI: Jedzrejczyk Sz. 2, Szybalski 1

MANHATTAN - WODOCIĄGI 5 - 0

BRAMKI: Szybalski 1, Jędrzejczyk Sz. 1, Tryfanow 1, Pieprzyca 1, Borowy 1

MANHATTAN - PKM KATOWICE 4 – 1

BRAMKI: Jędrzejczyk Sz. 3, Tryfanow 1

MANHATTAN - GLIWICE 1 – 0

BRAMKI: Borowy 1

MANHATTAN - ADO MED ŚWIĘTOCHŁOWICE 7 – 3

BRAMKI: Borowy 2; Szlufik 1, Stojewski 1, Tryfanow 1, Jedrzejczyk Sz. 1, Proksa 1

 

Zawodnicy z medalami zdobytymi w turnieju

 

SKŁAD:

Proksa Krzysztof, Stojewski Piotr, Pląder Marcin, Nietrzebka Marek, Skrzypkowski Mirosław, Mądry Jarosław, Klimczak Tomasz, Szlufik Miłosz, Tryfanow Sebastian,  Borowy Krzysztof, Pieprzyca Jarosław, Szybalski Piotr, Jędrzejczyk Dariusz, Jędrzejczyk Szymon, Rolka Dominik.

 

KIEROWNIK DRUŻYNY: Papiernik Janusz

 

Informacje i zdjęcia przesłane przez Manhattan Trzebinia