W niedzielę 21.05.2017 r. odbyły się "I Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce" w Dulowej, w których wzięło udział blisko 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

lekkoatletyka 21.05.2017

 

Impreza została zorganizowana na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Dulowej i była współfinansowana przez Gminę Trzebinia. Organizatorem był Klub Sportowy Victoria Trzebinia, a głównym sponsorem Orlen Południe.

 

Do sportowej rywalizacji stanęły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini, Szkoły Podstawowej w Płokach, Szkoły Podstawowej w Psarach, Szkoły Podstawowej w Młoszowej, Szkoły Podstawowej w Myślachowicach, Szkoły Podstawowej w KrzeszowicachGimnazjum nr 1 w Trzebini, Gimnazjum nr 2 w Trzebini, Dziennego Ośrodka Młodzieżowego w Gaju, dzieci z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia, UKS Sokół Zator oraz LKS Kłos Olkusz.

 

Zawody obejmowały konkurencje:

60 m, 600 m, skok w dal ze strefy, rzut piłka lekarską, skok wzwyż, sztafeta 4×200 m

 

Radości podczas zawodów było co nie miara. Najwięcej emocji wzbudzał konkurs skoku wzwyż i sztafety 4x200 m. To widowiskowe konkurencje. Impreza sportowa w Dulowej pokazała jak wspaniałą dyscypliną jest lekkoatletyka, jak wspaniały może być sport dzieci i młodzieży.

Zwycięzcy wspomnianych konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów zawodów.

 

 

 

A już 23 września serdecznie zapraszamy na plac przy ul. Ochronkowej w Trzebini, na imprezę sportową oraz do Miasteczka Lekkoatletycznego "Lekkoatletyka dla każdego". W ramach miasteczka, dzieci i dorośli będą mieć możliwość sprawdzenia swych sił w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych jakimi są: biegi, skoki i rzuty. Wszystko odbywać się przy użyciu profesjonalnego sprzętu sportowego - 6 torowa bieżnia tartanowa wraz z elektronicznym pomiarem czasu, zeskok wzwyż, ściana rzutowa, oszczepy. 

 

www.lekkoatletykatrzebinia.pl

Informacja przesłana przez Klub Sportowy VICTORIA TRZEBINIA