W najbliższą sobotę 16.09.2017 r. do Trzebini zawita Miasteczko Lekkoatletyczne „Lekkoatletyka dla każdego”. Wszystkie dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe w najróżniejszych konkurencjach, złapać lekkoatletycznego bakcyla oraz spotkać gwiazdy polskiego sportu.

 

miasteczko lekkoatletyczne

 

- To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym powiecie i jednocześnie olbrzymie wyróżnienie dla Trzebini. Nasza gmina jako jedna z niewielu w Małopolsce aktywnie wspiera lekkoatletykę, dlatego wrześniowa impreza z udziałem znanych sportowców jest dla nas dużym wydarzeniem i kolejną formą promocji tej dyscypliny – podkreśla Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, prywatnie fan lekkoatletyki.

 

Miasteczko Lekkoatletyczne dla dzieci zostanie podzielone na trzy strefy. W pierwszej z nich – edukacyjnej – uczestnicy zmierzą się z pytaniami z zakresu historii Igrzysk Olimpijskich. W strefie aktywności sportowej będą mieli okazję spróbować swoich sił w biegu na 30 metrów po bieżni tartanowej z elektronicznym pomiarem czasu, skoku wzwyż, rzucie oszczepem do celu oraz biegu płotkarsko-sprawnościowym. Nie zabraknie również atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin oraz możliwości spotkania z gośćmi specjalnymi wydarzenia, którymi będą gwiazdy lekkiej atletyki, m.in. Kamila Lićwinko oraz Robert Maćkowiak. Trzecia strefa to będzie miejsce na odpoczynek dla młodych zawodników, ich rodziców, a także do rozmowy i wspólnego zdjęcia z gwiazdami tej dyscypliny sportu.

 

Dodatkową atrakcją miasteczka będzie konkurs w skoku wzwyż, w którym rywalizować będą dzieci w kategoriach od rocznika 2003 do rocznika 2007. Zawody poprowadzi Kamila Lićwinko, a uczestnicy zawalczą o medale i puchary. Miasteczko będzie czynne od godz. 14.00 do 18.00.

 

Jako prezes klubu sportowego i organizator imprezy na każdym kroku będę promować Królową Sportu i cieszę się, że dzięki świetnej współpracy z wiceburmistrzem Jarosławem Okoczukiem, Urzędem Miasta oraz sponsorami imprezy do Trzebini może zawitać miasteczko lekkoatletyczne. Wspólnie z wiceburmistrzem Jarosławem Okoczukiem chcemy aby dzieciaki poznały piękno lekkiej atletyki, a przy okazji, aby wraz z rodzicami zobaczyły, że ten sport to nie tylko bieganie maratonów, ale także mnóstwo konkurencji technicznych. Emocjonujących i widowiskowych. W skrócie – dla każdego coś miłego – zaprasza Ewa Sierka.

 

- Sukcesy młodych Trzebinian to zawsze powód do radości, a trzeba przyznać, że jeśli chodzi o sport młodzieży nasza gmina wyrasta ostatnio na prawdziwą potęgę. To dowód na to, że planowane rozsądnie i konsekwentnie wsparcie przyniesie efekty. Przed młodymi lekkoatletami kolejne międzynarodowe zawody w Brnie, już dzisiaj warto trzymać za nich kciuki – dodaje Jarosław Okoczuk.

 

Miasteczko ma być także kolejnym etapem w rozwoju lekkiej atletyki w Trzebini, dlatego według planów w mieście pojawiać się będzie co roku.

 

ostateczny plakat impreza kopia