W sobotę 24.03.2018 r. na terenach zielonych AWF w Krakowie, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził drugie zawody, z zaplanowanych czterech, w ramach Grand Prix w Biegach Przełajowych. Reprezentanci KS Victoria Trzebinia zdobyli osiem medali i trzy tytuły Mistrzów Województwa Małopolskiego.

mistrzostwa lekkiej w Krakowie

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej około 500 zawodniczek i zawodników. Ważności tej edycji dodawała stawka – tytuły Mistrzów Województwa Małopolskiego.

 

Nie mogło w tak zacnych zawodach zabraknąć reprezentacji KS Victoria Trzebinia, która bardzo dzielnie i z sukcesami stoczyła bój o prym w województwie. Już na samym początku było wiadomo, że będą to zawody wymagające. Ze względu na trudne warunki pogodowe, grząski teren i liczna obsadę, nie jeden zawodnik będący w roli faworyta musiał uznać wyższość innych.

 

W rozgrywanych w ramach Grand Prix Krakowa Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w biegach przełajowych w kategorii dzieci młodszych rocznik 2009 (500 m) na pierwszym stopniu podium stanął Leon Dudek (czas 1:10), zdobywając tytuł Mistrza Małopolski. Na tym samym dystansie, na trzecim miejscu z czasem 1:31.00 ukończyła bieg Antonina Dudek (dzieci młodsze rocznik 2010 i młodsze), zdobywając brązowy medal. Wśród dzieci starszych rocznik 2006, w biegu na 1000 m złoty medal i tytuł Mistrzyni Małopolski wywalczyła Zuzanna Sraga (czas 3:28). Kolejny tytuł Mistrza Małopolski na tym samym dystansie w kategorii dzieci starsze rocznik 2005 wywalczył Jakub Sraga (czas 3:05)

 

Tuż za strefą medalową uplasowała się w kategorii dzieci młodszych rocznik 2006 Małgorzata Jaśkaczek, na czwartej pozycji ukończyła bieg (1000 m) z czasem 3:42.

W Grand Prix Krakowa Leon Dudek, Zuzanna Sraga i Jakub Sraga zdobyli złote medale, natomiast Antonina Dudek brązowy.

 

Po imponującym, pod względem ilości uczestników, integracyjnym Biegu Otwartym na 2000 m, w losowaniu upominków szczęście dopisało kilku naszym zawodnikom. Oczekiwanie na uśmiech losu dostarczyło emocji co niemiara.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji Gminy Trzebinia w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu.

 

Informacja nadesłana prze KS Victoria Trzebinia