Stypendystka Burmistrza Miasta Trzebinia, trzebinianka Emilia Dyląg w dniach 28.04-05.05.2018 r. w finale Mistrzostw Polski Juniorów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Sypniewie koło Jastrowia wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w szachach w grupie dziewcząt do lat 14.

Emilia przy szachownicy Sypniewo 2018

Uzyskując tytuł Mistrzyni Polski Juniorów do lat 14 wstąpiła do grona najlepszych szachistów w Polsce - Akademii Szachowej Polskiego Związku Szachowego. Emilia wytrwale realizuje swoje cele i marzenie, którym zawsze była możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbędą się końcem października w Grecji. W sierpniu, planuje wystąpić w Mistrzostwach Europy w Rydze.

Emilia Dyląg jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, trenuje w Krakowskim Klubie Sportowym, a jej osobistym i klubowym trenerem jest arcymistrz Artur Jakubiec. Podczas minionej Olimpiady wraz z kolegami i koleżankami klubowymi wywalczyli III miejsce w klasyfikacji klubowej. W klasyfikacji wojewódzkiej Małopolska zajęła II miejsce.

Informacja nadesłana przez p. Justynę Dyląg