26 drużyn i 256 kolarzy z 12 krajów ruszy do walki o zwycięstwo w prestiżowym Małopolskim Wyścigu Górskim, organizowanym przez Małopolski Związek Kolarski. Przed nimi do pokonania 465 kilometrów najeżonych licznymi i stromymi wzniesieniami.

malop wyscig g logo 2018

 

To już 56. edycja tego międzynarodowego wyścigu. Ciekawie przygotowane trasy, wiodące po wymagających szosach Małopolski, rokrocznie przyciągają spragnionych walki kolarzy. Ta edycja szczególnie wyróżnia się wysokim poziomem trudności: finałowy odcinek Wyścigu kończy się stromym podjazdem na Przechybę w Starym Sączu. Taki finisz doda całemu przedsięwzięciu dodatkowego kolorytu. Nim jednak zawodnicy dotrą na ostatnią wspinaczkę, powalczą na krakowskim rynku w kryterium o Złoty Pierścień (27 okrążeń liczących 700 metrów) oraz przejadą trzy etapy.

 

Nasi mieszkańcy będą mogli na żywo oglądać zmagania zawodników. Start I etapu wyścigu odbędzie się w Trzebini w dniu 8 czerwca 2018 r. Kolarze wystartują o 12.00 z Rynku i przejadą przez Myślachowice w kierunku Bukowna, a następnie wrócą do centrum i przez Myślachowice, Lgotę pojadą w stronę Alwerni.

Już dziś zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie przejazdu.