Od czwartku 7 czerwca na trasach Małopolski pojawią się kolarze biorący udział w kolejnej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego, a 8 czerwca będą też w Trzebini.

 

Z uwagi na organizację startu 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego na Rynku w Trzebini 8 czerwca 2018 r. (piątek) w godzinach od 9.00 do 14.00 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Gminy Trzebinia.

 

Wyścig rozpocznie się o 12.00 na Rynku w Trzebini. Później kolarze przejadą przez Olkusz, ponownie Trzebinię, Wolę Filipowską, Rynek w Alwerni, Tenczynek, by rywalizację zakończyć na Rynku w Alwerni. Finisz spodziewany jest na godzinę 15.15. Przez ponad trzy godziny mieszkańcy miast i miasteczek będą mogli dopingować sportowców. Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął marszałek województwa, Jacek Krupa. Organizatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Małopolski Związek Kolarski.

 

Na poszczególnych ulicach ruch samochodowy będzie wstrzymany przez Policję na około 10 minut przed przejazdem kolarzy. Z użytkowania wyłączone zostaną także miejsca parkingowe na Rynku w Trzebini.

 

W imieniu organizatorów 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego z góry przepraszamy mieszkańców Trzebini za wszelkie utrudnienia wynikające z organizacji tej imprezy, a jednocześnie zapraszamy serdecznie do kibicowania kolarzom na trasie przejazdu i osobistego uczestnictwa w starcie wyścigu z trzebińskiego Rynku.

 

Trasa wyścigu na terenie Gminy Trzebinia:

  • Start godz.12.00 - Trzebinia Rynek
  • godz. 12.05 - Myślachowice
  • godz.12.14 - Lgota
  • godz.12.26 - Olkusz
  • godz.12.47 - Bukowno
  • godz.13.08 - Czyżówka
  • godz.13.24 - Trzebinia Rynek
  • godz. 13.29 - Myślachowice
  • godz.13.38 - Lgota

Zgodnie z opinią organizatorów decydujący do tej pory trudny pierwszy etap wokół Trzebini i Alwerni będzie dopiero przygrywką do etapu drugiego, na pokonywanej czterokrotnie „piekielnej rundzie” w Szaflarach, po którym to na zakończenie wyścigu nastapi królewski etap trzeci z Chochołowkich Term – przez słynne kolarskie góry: Skrzypne, Gliczarów, Łapszankę, Przełęcz Knurowską – do Starego Sącza, z końcowym finiszem aż na szczycie góry Przechyba (1175 mnpm).

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Organizatora: http://mwg.info.pl/

 

Trasa I etapu wyścigu (kliknięcie przywołuje mapkę w wiekszym rozmiarze):

MWG 2018 mapa