W dniach 12 i 13.12.2018 r. w Trzebini w hali sportowej przy ZSTU odbyły się Małopolskie Igrzyska Dzieci w Unihokeju. Reprezentacja dziewcząt z SP nr 3 w Trzebini została v-ce mistrzem województwa małopolskiego, a drużyna chłopców uplasowała się na 4 miejscu. unihokej dz17.12

 

Organizatorami zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Miejsko - Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzebini oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini. Do Trzebini przyjechały najlepsze szkoły z terenu całego województwa, m.in. z Krynicy, Nowego Targu, Oświęcimia, Nowego Sącza, Kasiny Wielkiej.

Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która zwycięsko przeszła przez eliminacje gminne i półfinały wojewódzkie.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęły drużyny dziewcząt. Sześć najlepszych zespołów zostało podzielonych na 2 grupy. SP 3 Trzebinia zremisowała z SP 1 Krynica Zdrój i z SP Kasina Wielka. W serii rzutów karnych trzebinianki zdecydowanie wygrały i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. W meczu półfinałowym SP 3 Trzebinia zagrała z SP 2 Nowy Sącz i wygrywając awansowała do finału. W meczu finałowym z przedstawicielem powiatu nowotarskiego – SP Nowa Biała padł wynik bezbramkowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Nowej Białej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini została v-ce mistrzem województwa małopolskiego, a trzecie miejsce zajęła Szkoła w Kasinie Wielkiej.

Zawody swoją obecnością uświetniła pani Anna Kawala Sekretarz Gminy Trzebinia, która wręczyła nagrody dla najlepszych szkół podstawowych w województwie.

 

Skład zespołu: Natalia Knapik, Maja Żak, Klaudia Pastusińska, Anna Katarzyńska, Justyna Kawala, Natasza Kozioł, Gabriela Żak, Olga Winiarska, Julia Pałka, Julita Grochal, Kinga Mirek, opiekun zespołu Paweł Raj.

unihokej chl17.12 

W drugim dniu odbyły się zawody dla chłopców. Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała również Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która wygrała wcześniejsze etapy eliminacyjne.

Zawody zdominowały szkoły sportowe z Oświęcimia, Krynicy i Nowego Targu, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Klasą samą dla siebie byli uczniowie z Krynicy Zdroju, którzy zdobyli mistrzostwo województwa w pięknym stylu.

SP 3 Trzebinia zajęła wysokie IV miejsce w województwie małopolskim.

 

Skład zespołu: Dawid Worobiec, Mateusz Kot, Dorian Przewłocki, Konrad Borowicz, Patryk Zając, Szymon Woźniczko, Igor Łysiak, Bartosz Wroński, Jakub Gromadzik.

 

Informacja nadesłana przez trenera P.Raja, zdjęcia autorstwa P.Sitko