Wysokie miejsca zajęły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini podczas Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” w Elblągu.

zawody raj

Festiwal odbywał się w dniach 7-9 czerwca. W ramach imprezy rozegrano również Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Średnich. W zawodach wzięło udział ponad 80 zespołów. Mecze rozgrywano w pięciu halach sportowych.

Województwo małopolskie i Gminę Trzebinia reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, które we wcześniejszych etapach zdobyły Mistrzostwo Małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i v-ce Mistrzostwo Małopolski w Igrzyskach Dzieci.

Drużyny z Trzebini uplasowały się na . miejscu w Igrzyskach Dzieci na 20 startujących drużyn oraz na 12. miejscu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na 18 startujących szkół.
Duże szanse na awans do strefy medalowej miała młodsza drużyna SP 3 Trzebinia, która w ostatnim meczu grupowym z Zieloną Górą musiała wygrać. Pomimo ogromnej przewagi i mnóstwa oddanych strzałów, mecz zakończył się remisem 1:1.

zawody raj1

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini: Paulina Korpacka, Martyna Bigaj, Natalia Stępowska, Natalia Smoleń, Wiktoria Tarka, Emilia Pasek, Klaudia Katarzyńska, Natalia Knapik, Maja Żak, Klaudia Pastusińska, Anna Katarzyńska, Justyna Kawala, Natasza Kozioł, Julia Pałka, Gabriela Żak. Opiekunowie: Edyta Dęsoł, Paweł Raj.


Wyniki:

Igrzyska Dzieci:

SP 3 Trzebinia – SP Góra sw. Małgorzaty 0:1
SP 3 Trzebinia – SP Nowy Dwór Kwidzyński 0:0
SP 3 Trzebinia – ZSP Orzysz 3:2
SP 3 Trzebinia – SP 5 Zielona Góra 1:1
SP 3 Trzebinia – SP Kramarzyny 1:0
SP 3 Trzebinia – SP Bukowsko 1:3

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

SP 3 Trzebinia – SP Żabi Róg 0:3
SP 3 Trzebinia – BISC Wrocław 5:0
SP 3 Trzebinia – SP Międzylesie 0:2
SP 3 Trzebinia – SP Kramarzyny 3:0
SP 3 Trzebinia – SP Żytowiecko 1:2
SP 3 Trzebinia – SP Nowy Dwór Kwidzyński 0:1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie i rodzice serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi i Gminie Trzebinia oraz dyrektorowi Trzebińskiego Cenntrum Administracyjnego Panu Andrzejowi Miranowiczowi, a także Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Trzebini za dofinansowanie kosztów wyjazdu do Elbląga.

(Paweł Raj)