Grupa Nieformalna „Siersza NAD siatką” zaprasza dzieci i młodzież z terenu osiedla Siersza w Trzebini do udziału w „Jesiennym turnieju siatkówki dziewcząt i chłopców”. Impreza poprzedzona zostanie treningami przygotowującymi do startu w rozgrywkach.

siatka siersza1

Grupa Nieformalna "Siersza NAD siatką" to lokalni społecznicy. Przy wsparciu Stowarzyszenia Razem w Przyszłość pozyskali pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie – Północ na realizację projektu pt. „Jesienny turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców”.

Turniej skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat, mieszkających na terenie osiedla Siersza w Trzebini. Zakłada przeprowadzenie 4 treningów przygotowawczych oraz dwudniowego turnieju siatkarskiego.

- Dodatkowym atutem imprezy będzie możliwość zaangażowania się wszystkich mieszkańców, kibicujących małym zawodnikom podczas rozgrywek. Inicjatywa ma na celu propagowanie zdrowego stylu spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także możliwość zaangażowania całej lokalnej społeczności, integrację oraz dobrą zabawę podczas sportowego wydarzenia, łączącego pokolenia – mówi Magda Sajda, członek Grupa Nieformalna „Siersza NAD siatką”.

Turniej będzie rozgrywany na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini. Impreza planowana jest 3 i 4 października. Treningi przygotowawcze odbędą się 10 i 12 września o godz. 14.30 (dla klas I-III) oraz 17 i 19 września, o godz. 14.30 (dla klas V-VI). Zapisy prowadzi Robert Łączka, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 5.