Aż 677 000 zł Burmistrz Jarosław Okoczuk przekazał w tym roku na dotacje dla klubów sportowych. To najwyższa kwota, przyznawana na ten cel w powiecie chrzanowskim. Pieniądze trafią do szesnastu klubów.

kasa

Dodatkowo, poza kwotą 677 000 zł, Burmistrz przekazał 26 000 zł na dotacje na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej. Pieniądze trafiły do Miejsko-Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Trzebini (22 000 zł) oraz Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 122 w Trzebini (4 000 zł).

W sumie na dotacje przekazano w tym roku aż 703 000 zł!

- Gmina Trzebinia od lat wiedzie prym w powiecie, jeśli chodzi o wysokość środków, przekazywanych na wspieranie sportu. Angażujemy tak duże pieniądze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szczególnie naszych młodych mieszkańców, którzy - trenując - osiągają wyniki sportowe, dbają o kondycję, a przede wszystkim aktywnie spędzają czas. Wiem, że wysokość kwoty, przekazanej w tym roku na sport, jest przedmiotem wielu dyskusji. Łatwo jednak komentować, stojąc z boku. Rozdzielając pieniądze bierzemy pod uwagę wiele czynników, między innymi liczbę zawodników, klasy rozgrywkowe, koszty utrzymania obiektów, a także osiągane sukcesy, choć nie one są tu najważniejsze. Najważniejsze jest to, że dzięki setkom tysięcy złotych, przekazywanych z budżetu gminy, młodzi ludzie mają możliwość rozbudzać w sobie zamiłowanie do uprawniania sportu. W Trzebini stawiamy na młodych i aktywnych – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Lista_dotacji_na_sport_udzielonych_na_rok_2020.doc