Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, odznaczył Mikołaja Reya, prezesa Klubu Jeździeckiego „Szarża” w Bolęcinie i zarazem trenera sekcji sportowej, medalem „Zasłużony dla sportu trzebińskiego”.

Medal mikoaj rey3
Okazją do oznaczenia były zorganizowane w sobotę II Towarzyskie Zawody Konne pod Patronatem Burmistrza Trzebini

- Przyznanie wyróżnienia jest wyrazem uznania za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w gminie Trzebinia. Pana pasja i zaangażowanie przyczyniły się do popularyzacji jeździectwa wśród lokalnej społeczności. Dziękuję za pana trud i pracę, za odkrywanie młodych talentów jeździeckich oraz promocję miasta – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Klub Jeździecki „Szarża” w Bolęcinie ma na koncie liczne sukcesy w rywalizacji ogólnopolskiej. Przez dwa lata z rzędu, w 2018 roku oraz w 2019 roku, zdobywał pierwsze miejsce w rankingu wojewódzkim klubów WKKW (Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego dop. aut.). Zawodnicy Szarży także indywidualnie osiągają wysokie miejsca w zawodach. Trenująca tam do niedawna Wirginia Dąbrowska zdobyła w 2018 roku i 2019 roku złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików WKKW, a także srebrny medal w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW Młodzików. Z kolei Oliwia Pandel zdobyła w 2019 roku brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów WKKW. Michał Hycki jest zdobywcą 6. miejsca Mistrzostw Polski Seniorów WKKW, zaś ostatnio wraz z zespołem zajął III miejsce w konkursie Pucharu Narodów w Strzegomiu. Spore sukcesy odnosi również Ola Połetek. Niedawno zawodniczka Szarży wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików WKKW w Mosznej.

medal mikołaj rey4

Mikołaj Rey został odznaczony medalem „Zasłużony dla sportu trzebińskiego”. Na zdjęciu z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem. FOT. KJ SZARŻA

- Na terenie gminy Trzebinia działamy od 21 lat. Ten medal to dla mnie ogromne wyróżnienie. Czuję się doceniony za wszystkie ostatnie lata, jakie poświęciłem na pracę z dziećmi i młodzieżą. Ogromnie się cieszę, że nasz wspólny trud przynosi efekty, czego dowodem są coraz większe sukcesy osiągane przez naszych zawodników. Chciałbym podziękować wszystkim, bez których nie byłoby tego sukcesu. Szczególnie mojej żonie, a także całej Szarżowej Rodzinie, w tym rodzicom naszych zawodników za ich pomoc i zaangażowanie. Bez nich byłoby trudno – podkreśla prezes KJ „Szarża” w Bolęcinie.

Mikołaj Rey jest trzecią osobą wyróżnioną medalem „Zasłużony dla sportu trzebińskiego”. W 2017 roku odznaczono Jacka Augustynka za popularyzację piłki nożnej. Rok wcześniej, w 2016 roku, medal otrzymał Janusz Szczęśniak za popularyzację szachów i wyszukiwanie młodych talentów szachowych.

konie2

 Statuetki, ufundowane przez gminę