Emilia Dyląg, 16-letnia mieszkanka Trzebini, zawodniczka Krakowskiego Klubu Szachistów, wywalczyła złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych i Szybkich we Wrocławiu.

Emila Dyląg podczas zawodów w Ustroniu

Emilia Dyląg. FOT. ARCHIWUM EMILII DYLĄG

W minione wakacje odnotowała również wiele innych sukcesów. Zdobyła srebrny medal podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów I Liga oraz w klasyfikacji indywidualnej 2. miejsce na szachownicy starszej juniorki.

Emilia wystąpiła w Wielkim Śląskim Festiwalu „ Szachy łączą pokolenia” w Ustroniu, gdzie specjalnym gościem był wielokrotny mistrz świata Anatolij Karpow. Z jego rąk otrzymała nagrodę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, będąc równocześnie najlepszą kobietą turnieju. Zdobyte zyski rankingowe spowodowały, że Emilia uzyskała międzynarodowy tytuł – mistrzyni fide.

Niedawno powróciła z Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów II Liga, gdzie wraz z drużyną wywalczyła awans do I Ligi zajmując wysokie VI miejsce. W najbliższym czasie Emilia będzie reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy Juniorów w szachach, które ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną odbędą się online w obecności sędziów.

(zew)