34 drużyn z Małopolski i Śląska wzięło udział w Mikołajkowych Turniejach, zorganizowanych przez Akademię Sportu Nowoczesnego. Honorowy patronat nad rozrywkami objął Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Zdjęcie grupowe z burmistrzem

Uczestnicy turnieju. FOT. ASN

Głównymi założeniami turniejów Akademii Sportu Nowoczesnego, jak podkreślają organizatorzy, jest zdrowa, sportowa rywalizacja, próby innowacyjnych rozwiązań przy prowadzeniu turniejów, wymiana myśli szkoleniowej z trenerami, obserwacja młodych adeptów sportu i nagrodzenie każdego uczestnika. Na zakończenie rozgrywek wszyscy zawodnicy otrzymali upominki.

W turniejach wzięło udział w sumie 350 dzieci z 34 drużyn z Małopolski i Śląska.

Podczas zawodów najmłodszych roczników halę podzielono na dwie strefy: strefę gry free play przy użyciu band, a także strefę zabaw z rozstawionymi dmuchanymi zabawkami. Właśnie tam zawodnicy mogli się odprężyć między rozgrywkami.

- Rocznik 2013 grał w formule gry każdy z każdym, a na pozostałej części zostały rozstawione przez nas bramki do gry formuły free play, gdzie w przerwach meczy trenerzy wraz z zawodnikami organizowali mini gry, bardzo popularne w szkoleniu piłkarskim – mówią organizatorzy.


Roczniki: 2012, 2011 i 2010 to zmagania w podziale na dwie części turniejowe. Część główna - gra na całej hali każdy z każdym, specjalną piłką light futsal. Następnie zawodnicy przechodzili do części drugiej, nazwanej przez ASN "mini turniej pojedynków 2v2".

- Pojedynki 2v2 i 1v1 to narzędzie wykorzystywane w każdym dobrze prowadzonym treningu piłkarskim. Stąd pomysł, aby jeszcze bardziej zaktywizować uczestników turnieju i pobudzić ich kreatywność oraz zachęcić ich do wykorzystywania, doskonalenia własnych indywidualnych umiejętności dryblerskich. Halę dzieliliśmy na 4 boiska, każde z czterema bramkami, co pozwalało na rozgrywanie czterech pojedynków 2v2 w jednym czasie. Formuła była bardzo chwalona przez trenerów – twierdzą pomysłodawcy imprezy i już dziś zapowiadają organizację turniejów latem.

(ASN)