Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na trzebiński basen powróciła Pływaliada, czyli amatorskie zawody pływackie. Była to już piąta edycja imprezy, organizowanej przez Miejski Zarząd Nieruchomości sp. z o.o.

zawody pływanie

Konkurencja dla całych rodzin

W zawodach, jakie odbyły się w niedzielę 5 czerwca, wzięło udział aż 156 indywidualnych zawodników i dodatkowo osiem rodzin. Konkurowały dzieci i młodzież w wieku do 18. roku życia. Impreza miała na celu popularyzację pływania, jako dyscypliny sportu mającej wpływ na prawidłowy rozwój człowieka i jako formy spędzania wolnego czasu.

- Jestem miło zaskoczony frekwencją. Cieszę się, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i wzięło udział w zawodach. Widać, że mieszkańcy byli stęsknieni za możliwością udziału w takich wydarzeniach – mówi Jarosław Babiec, prezes zarządu MZN sp. z o.o. w Trzebini.

Pływaliada to przede wszystkim świetna zabawa dla całych rodzin. Liczył się też wynik. Najlepszych zawodników uhonorował burmistrz Jarosław Okoczuk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody.

- Gratuluję wyników. Jestem dumny, że coraz więcej dzieci i młodzieży interesuje się sportem w naszej gminie i bierze udział w zawodach – burmistrz Okoczuk życzy młodym amatorom pływania dalszych sukcesów.