Drużyna PUKS Trzebinia zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w unihokeju dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych, jakie odbyły się w Łochowie.

Zawodnicy

Drużyna PUKS Trzebinia wicemistrzem Polski

- W turnieju wzięło udział 17 drużyn z całego kraju podzielonych na 4 grupy. Drużyna PUKS Trzebinia, w całości składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, zaprezentowała bardzo dobrą formę wygrywając cztery mecze w fazie grupowej. Dzięki temu uzyskali awans do strefy medalowej, gdzie musieli rozegrać kolejne dwa mecze – relacjonuje Paweł Raj, trener PUKS Trzebinia.

W pojedynku z gospodarzem turnieju Olimpią Łochów drużyna z Trzebini zaprezentowała świetną grę zarówno w ataku, jak i w obronie, wygrywając 2:0. Ostatni mecz turnieju decydujący o mistrzostwie przegrali z najlepszą drużyną na turnieju Pionierem Tychy.

Zawodnicy PUKS Trzebinia otrzymali również nagrody indywidualne:
Tomasz Tylek został wybrany najlepszym bramkarzem Mistrzostw Polski;
Szymon Raj otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski.

Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Tylek, Szymon Raj, Tomasz Rzepecki, Tomasz Kurdziel, Adam Worobiec, Adam Batko, Patryk Szmyt, Maja Hyla, Maja Zielińska, Sabina Szczuka.

W turnieju Mistrzostw Polski W niedzielę w kategorii rocznika 2010 rywalizowała także drużyna dziewcząt PUKS Trzebinia.

- W turnieju wzięły udział 22 zespoły. Nasza drużyna świetnie rozpoczęła turniej od trzech wygranych, ale później pomimo ambitnej postawy zanotowaliśmy kilka porażek. W ostatnim meczu z Gdańskiem dziewczyny zagrały koncertowo, wygrywając 11:0. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 15 miejscu – mówi Paweł Raj.

Drużyna wystąpiła w składzie: Maja Zielińska, Weronika Kuglin, Hanna Stępowska, Maja Hyla, Natalia Korzeniowska, Maya Staśko, Vanessa Kościelski, Zuzanna Ziętko, Sabina Szczuka.

zawodnicy1

 Wyróżnieni zawodnicy